Najświeższe akcesoria dla zwierząt, dostępne obecnie w sklepach

Wraz ze wzrastającą liczbą zwierząt domowych rośnie ilość zakupów z nimi związanych. Kochający swoich pupili właściciele nie ograniczają się już tylko do koniecznych i prostych w budowie przedmiotów dla zwierząt typu obroża, smycz czy kaganiec. Zapotrzebowanie na różne inne psie, kocie itd. akcesoria nakręca przemysł, który produkuje coraz to bardziej przemyślane przedmioty. Często są one wytworem zaawansowanej technologii. Produkty tego typu zyskują coraz większą popularność. Urządzenia i gadżety dla zwierząt są różnorodne: od zupełnie prostych do bardzo skomplikowanych. Poznajmy kilka z nich.

Automatyczna wyrzutnia kulek iFetch

Bardzo ważne dla zdrowia i kondycji psychicznej psa jest utrzymanie go w ruchu. Tymczasem właściciel – z tego czy innego powodu – nie zawsze może zapewnić swojemu czworonogowi dostateczną ilość aktywności fizycznej. Pomoże mu w tym automatyczna wyrzutnia kulek.

To idealna zabawka dla psa, który kocha aportowanie. Doskonale sprawdzi się np. wyrzutnia iFetch. Można jej używać w mieszkaniu, parku czy ogrodzie. Ma wytrzymałą konstrukcję, której niegroźne będą nawet psy o niespożytej energii. W sprzedaży dostępne są różne wersje, spośród których wybierzesz najbardziej odpowiednią dla swojego pupila.

Pet On Wheels, czyli transporter dla zwierząt

Niedawno weszło na rynek urządzenie, które usprawnia dość trudny wcześniej transport zwierzaka na pojeździe dwukołowym. Dzięki niemu możesz bezpiecznie i sprawnie przewozić psa czy kota na rowerze, skuterze czy motocyklu.

Jego konstrukcja pozwala na stabilne umocowanie na pojeździe oraz spełnia wymogi bezpieczeństwa. A po skończeniu jazdy transporter może posłużyć jako nosidełko dla futrzaka lub miejsce do przechowywania przedmiotów.

Litter Robot – samoczyszcząca się kuweta

To kolejny świeży pomysł na usprawnienie życia właścicieli czworonogów, dla których czyszczenie kuwety nie jest i nigdy nie było atrakcyjnym zajęciem.

Urządzenie po każdym użyciu oczyszcza się automatyczne, umieszczając nieczystości w szufladzie na odpady. Znajdujący się w kuwecie żwirek ma najwyższą jakość, jest trwały, biodegradowalny, nie pochłania nieczystości.

Jest czyszczony, dezynfekowany i suszony bezpośrednio w kuwecie, co oszczędza jego zużycie. Wewnętrzna komora zapobiega rozprzestrzenianiu się żwirku w otoczeniu. Czujnik ruchu rozpoznaje natomiast każdorazową aktywność kota, uruchamiając proces czyszczenia.

Inny plus tego urządzenia to brak kontaktu właściciela z zanieczyszczeniami. Automatyczna kuweta to estetyczne i wygodne urządzenie. I chociaż jest dość droga, to warto w nią zainwestować, bo na pewno doskonale się sprawdzi. A w długofalowej perspektywie przyniesie także oszczędności.

SureFlap – drzwiczki dla kota z mikroczipem

Przy kotach wychodzących na zewnątrz warto zaopatrzyć się w drzwiczki dla kota z mikroczipem. W ten sposób nasz sierściak bez problemu wyjdzie lub wejdzie, a w mieszkaniu nie pojawi się żaden intruz. SureFlap otwiera drzwi tylko wtedy, kiedy odczyta mikroczip zwierzaka lub zawieszkę na szyi. W mieszkaniach z większą liczbą kotów można zaprogramować otwierania drzwi nawet dla 32 osobników.

Go Pro Fetch: szelki dla psa z kamerką

Jesteś fanem nagrywania filmików w ruchu? Oto ciekawy gadżet, który z pewnością Ci się spodoba, a pomoże kręcić z perspektywy wzroku swojego pupila. Go Pro Fetch to wodoodporny sprzęt, który można zamontować zarówno na grzbiecie, jak i na brzuchu. Co najważniejsze: noszenie sprzętu nie jest dla zwierzaka żadnym problemem. Uprząż z kamerką przeznaczona jest dla zwierzaków różnej wielkości – od malutkich (zaledwie 7 kilo) po te naprawdę duże psiska: 54 kilogramy. Warto zaznaczyć, że aby w pełni podążać tropem psa, sprzęt jest wodoodporny.