Najlepsze aplikacje dla właścicieli zwierząt

Rzadko zdarza się, aby ktoś nie był przyklejony do swojego telefonu lub w dużym stopniu polegał na Internecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, media społecznościowe, granie w gry, zakłady online za pomocą LVBET kod promocyjny, wszyscy codziennie korzystamy z Internetu i większość z nas korzysta z wielu aplikacji na naszych telefonach. Wśród opiekunów zwierzaków z pewnością znajdują się miłośnicy technologii. Nic dziwnego, że pojawia się coraz więcej aplikacji, tworzonych specjalnie z myślą o nich i ich pupilach. Dostępne aplikacje mają bardzo różnorodne, a niekiedy zaskakujące zastosowanie. Z pewnością jednak przyczyniają się do poprawy relacji pomiędzy człowiekiem i jego zwierzęcym kompanem. Oto wybrane apki, na które warto zwrócić uwagę.

Dogo – trenuj już od szczeniaka

Aplikacja Dogo przeznaczona jest dla właścicieli psów, którzy chcą w pozytywny sposób szkolić swojego pupila. Do dyspozycji jest 70 różnych komend wraz z pełnymi instrukcjami na temat tego, jak wprowadzać je w życie. Z pomocą Dogo rozwijać można zarówno umiejętności szczeniąt, jak i dorosłych już psów. Dzięki pełnym wyjaśnieniom, krok po kroku, psiak każdego dnia będzie zdobywał nowe umiejętności. Co ważne, szkolenie odbywa się dla psiaka bezstresowo, a ostateczne postępy pupila ocenia grono specjalistów – wystarczy tylko wysłać wideo z “egzaminu”.

Twórcy apki pomyśleli naprawdę o wszystkim. Jest tu wbudowany “kliker”, opcja codziennych przypomnień o treningu, śledzenie postępów, a nawet możliwość udostępnienia apki innej osobie, trenowanie więcej niż jednego psiaka i ustawianie osobistych profili zwierząt. Zarówno na iTunes jaki Google Store oceny programu są bardzo dobre.

Dla (nie)zorganizowanych: Dziennik Opieki nad Zwierzętami

Ten program przeznaczony jest dla opiekunów różnych zwierząt, zarówno psów i kotów, jak i królików, papug, szczurów, chomików i nie tylko. Jeśli lubisz być dobrze zorganizowany (albo przeciwnie – dotąd nie udawało Ci się i zwyczajnie o wielu rzeczach zapominałeś), a do tego chcesz opiekować się swoim zwierzakiem najlepiej, jak potrafisz, to aplikacja pod nazwą Dziennik Opieki nad Zwierzętami jest właśnie dla Ciebie. Wśród głównych funkcji apki są powiadomienia (np. o wizytach u weterynarza, koniecznych szczepieniach czy kontrolnych badaniach lekarskich), możliwość prowadzenia historii życia zwierzaka, a także grupowanie wydarzeń z różnych kategorii (jak zdrowie, pielęgnacja, spacer). Mając taki planer z pewnością nie przegapisz szczepienia psa, zmiany wody w akwarium swoich rybek, albo badań weterynaryjnych kota.

Twój osobisty pomocnik weterynaryjny. Petcoach

Na wstępie należy zaznaczyć, że aplikacja Petcoach dostępna jest jedynie w języku angielskim. Jest ona jednak na tyle warta polecenia, że warto ją w niniejszym zestawieniu odnotować. Petcoach to naprawdę dobre źródło porad weterynaryjnych. Co najważniejsze, porady te są przecież całkowicie bezpłatne, a uzyskujemy je od rzeszy doświadczonych lekarzy, dietetyków zwierzęcych, behawiorystów i ekspertów wielu innych dziedzin. Można pytać o zagadnienia z zakresu żywienia, zachowania, higieny, rozmnażania, a nawet o aspekty prawne. Istotne, że pytanie zadać możesz o każdej porze i bez wychodzenia z domu. Odpowiedź możesz mieć natychmiastowo, jeśli skorzystasz z dostępnej w programie bazy pytań i odpowiedzi.

To jednak nie wszystko. W programie dostępne są setki przydatnych artykułów na przeróżne tematy, związane z niemal dowolnym zwierzęciem domowym. Dlaczego pies je trawę, co znaczy osobliwe miauczenie kota, albo dlaczego chomik stracił apetyt – tego wszystkiego dowiesz się z Petcoacha.

Antyszczek – żeby pies nie szczekał

Ostatnia aplikacja powstała specjalnie dla właścicieli psów, które źle radzą sobie z zostawaniem same w domu. Jeśli nie ma innej możliwości i pies musi zostać sam, pomoże mu Antyszczek. Ta darmowa apka zawiera wiele porad i wskazówek dla opiekunów. Jej działanie polega na odtwarzaniu nagranej wcześniej uspokajającej komendy głosowej.

Art.spons.