Godne zaufania strony internetowe, które każdy psi opiekun znać powinien

Jest wiele stron internetowych, które powinien znać właściciel psa. W dobrym serwisie znaleźć można nie tylko praktyczne informacje i wskazówki, ale też porady prawne czy informacje zdrowotne, a nawet fachowe wiadomości na temat zdrowia i bezpieczeństwa sanitarnego naszego pupila. Które strony w polskiej sieci warto znać?

Niezależnie od tego, jakie ktoś ma hobby, ważne jest to, by mieć dobre, godne zaufania źródło informacji, dotyczących danej niszy. Jeśli na przykład interesujesz się podróżowaniem, powinieneś znać strony i serwisy w sieci, które mogą przydać Ci się w organizacji i planowaniu wyprawy. Jeśli Twoją pasją jest hazard czy obstawianie zakładów bukmacherskich, na pewno chciałbyś znać dobre portale, na których możesz grać bez obaw i deponować środki pieniężne.

Nie inaczej jest, jeśli jest się miłośnikiem zwierząt, a dokładnie mówiąc psów. Jest wiele przydatnych stron, które powinien znać psi opiekun. A jeśli nie powinien, to przynajmniej mógłby, bo warto!

Główny Inspektorat Weterynarii

To prawdopodobnie najważniejsza ze stron, które właściciele psów (ale i wszystkich innych zwierząt) znać powinni. Główny Inspektorat Weterynarii jest instytucją rządową.

Choć jej główne zadania dotyczą przede wszystkim kwestii zdrowia publicznego, epidemiologii i higieny zwierząt i skupiają się w dużej mierze na zwierzętach gospodarskich, to jednak dotyczą także zwierząt domowych. Znajdziemy tam m.in. różnego typu publikacje i raporty, dane o charakterze prawnym, a także – co bardzo istotne dla właścicieli czworonogów – te dotyczące podróżowania ze zwierzakiem.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce

Towarzystwo opieki nad Zwierzętami w Polsce, w skrócie TOZ, to stowarzyszenie o statusie organizacji pożytku publicznego. Najważniejszym celem jego funkcjonowania jest działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt. TOZ kieruje osiemnastoma schroniskami dla zwierząt (nie tylko psów), pełni funkcję kontrolną nad blisko 70 placówkami w całej Polsce; zajmuje się również interwencjami, zapobiegającymi aktom okrucieństwa. Wśród istotnych działań Towarzystwa jest także poszukiwanie skutecznych rozwiązań problemu nadpopulacji psów i kotów. Dlaczego warto znać i odwiedzać tę stronę? Przede wszystkim znajdziemy tam wiele porad prawnych, dotyczących zwierząt. Oprócz tego dostępna jest tam baza zwierząt znalezionych, na którą warto wejść, by ustalić czy ktoś znalazł naszego zaginionego pupila, lub dowiedzieć się, czy ktoś szuka zwierzaka, którego znaleźliśmy. Na stronie TOZ znajdziemy także informacje dla osób, które chcą pomóc zwierzakom w całej Polsce.

Pies na urlopie

Bardzo praktyczny serwis internetowy dla osób, które kochają podróże (oczywiście ze swoim pupilem). W serwisie tym znaleźć można informacje na temat różnych miejsc przyjaznych psom – hoteli, restauracji czy sklepów. Na pewno warto tu zaglądać.

Petsitter

Prawdopodobnie większość właścicieli psów kiedyś znalazła się w sytuacji, kiedy z jakichś przyczyn ich psiak musiał zostać pod czyjąś opieką. Zwykle znajdzie się ktoś, kto zajmie się czworonogiem – czy to rodzice, czy znajomi. Niestety, bywa i tak, że trzeba na gwałt znaleźć opiekuna dla psiaka. I właśnie temu służy serwis Petsitter. Zgodnie z nazwą, celem portalu jest kojarzenie doświadczonych i godnych zaufania petsitterów i psich “rodziców”.

Dogopedia

Krótko i na temat: każdy, kto zna Wikipedię, wie, że z założenia jej twórców, celem serwisu jest bycie źródłem wiedzy na każdy temat. Właśnie tak jest z Dogopedią, tyle że zamieszczane tam dane dotyczą psów i wszystkiego tego, co się z nimi wiąże.

Pies Poradnik

Ostatnia ze stron typowo “ciekawostkowo-informacyjna” z newsami, poradami i interesującymi artykułami na temat psów.